این مطلب ۵۶۷ بار خوانده شده
با اعزام ۳۶۰دانش‌ آموز پسر صومعه‌سرایی؛

راهیان نور ستون حرکت کشور برای پایه ریزی جبهه فرهنگی

راهیان نور سرمایه بزرگی برای انتقال فرهنگ ناب هشت سال دفاع مقدس و یک ره آورد الهام بخش و منحصر بفرد انقلاب اسلامی است.
فارسی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات،

اردوهای راهیان نور فرصت ارزشمندی است تا فقط به یاد آوریم قسمت کوچکی از جانفشانی و رشادت‌های فرزندان این آب و خاک را که در جریان هشت سال دفاع مقدس در برابر دشمن قسم خورده ایستادگی کردند.

 

راهیان نور سرمایه بزرگی برای انتقال فرهنگ ناب هشت سال دفاع مقدس  و یک ره آورد الهام بخش و منحصر بفرد انقلاب اسلامی است که تبیین انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان امروز همان زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهداست که مقام معظم رهبری اجرای آن را کمتر از شهادت نمی دانند .

 

راهیان نور فرصتی برای خودسازی و درک رشادتهای شهیدان است

محمد جواد، یکی از دانش‌اموزانی اعزامی به اردوی راهیان نور به خبرنگار شباب حوزه کوثر بسیج خواهران صومعه سرا گفت: راهیان نور فرصتی برای خودسازی و درک رشادتهای شهیدان است .

 

وی با بیان اینکه برای سومین سال متوالیست که به این سفر معنوی می‌رود، افزود: ما دانش‌ آموزان با شرکت در کاروان‌های راهیان نور به درک والای رشادت و ازخودگذشتگی رزمندگان و شهدا در دوران دفاع مقدس خواهیم دست یافت.

 

این دانش‌اموز صومعه‌سرایی گفت: راهی شدن با راهیان نور به این سرزمین‌های پر خیر و برکت می‌تواند روح ما را به طراوت و تازگی معنوی برساند و ما با الگو گرفتن از شهدا قدم‌های مثمرثمری را برای ساخت ایرانی آباد برداریم.

 

محمد جواد با بیان اینکه عزت و اقتدار این نظام از ایثار و جانفشانی شهداست، تصریح کرد: ما جوانان و نوجوانان باید ادامه دهنده راه شهدا باشیم و اهدافمان در راستای آرمان‌های شهدا باشد.

 

تاثیر راهیان نور در تقویت بستر فرهنگی جامعه

سیده ناصر فضیلت، مسئول اردویی سپاه ناحیه صومعه‌سرا در گفت‌وگو با خبرنگار شباب حوزه کوثر بسیج خواهران صومعه‌سرا با بیان اینکه ۳۶۰ نفر از دانش‌آموزان پسر و معلمان امروز به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند، اظهار داشت: این تعداد زائر در قالب ۸ اتوبوس به این سفر معنوی اعزام شدند.

 

وی با بیان اینکه هر اتوبوس دارای یک راوی است، افزود: دانش‌ آموزان به مدت ۴ روز از مناطق عملیاتی اروندکنار، شلمچه، هویزه، دهلاویه و فتح‌المبین بازدید خواهند کرد.

 

مسئول اردویی سپاه ناحیه صومعه‌سرا با بیان اینکه برنامه‌های فرهنگی برای دانش‌ آموزان برنامه‌ریزی شده است، گفت: برگزاری رزمایش خشم شب از جمله برنامه‌های این اردوی زیارتی است.

 

فضیلت با اشاره به اینکه راهیان نور ستون حرکت کشور برای پایه ریزی جبهه فرهنگی است، تصریح کرد: با راهیان نور روحیه جوانان نسل امروز را به حال و هوای دفاع مقدس پیوند می‌زنیم.

 

وی خاطرنشان کرد: با اعزام این سفر می توان به ارزش هایی که شهداء و رزمندگان اسلام آن را خلق کردند پی برد، بنابراین با حضور در این مکان‌ها از شهدا الگو گرفت و این الگو برای جوانان سازنده است .

 

مسئول اردویی سپاه ناحیه صومعه‌سرا با اشاره به راهیان نور و تاثیر آن بر تقویت بستر فرهنگی جامعه، اظهار داشت: اردوهای راهیان نور الگو گرفتن از سیره عملی شهدا و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است که برای حفظ و حراست از نهضت انقلاب اسلامی از جان خویش گذشتند.

 

گفتنی است، اعزام کاروان راهیان نور، با حضور قشر جوان و نوجوان، فرصت بسیار ارزشمندی است تا آنها را با رشادتهای رزمندگان در جریان هشت سال جنگ تحمیلی آشنا کند .

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.