برگزاری نماز عید سعید فطر در شهرستان آستارا

دبیر ستاد مساجد آستارا؛ نماز عید فطر در مساجد و بقاع متبرکه آستارا اقامه می شود

نماز عید فطر در شهرستان آستارا
فارسی

مهدوی از اقامه نماز عید سعید فطر در تمامی مساجد و بقاع متبرکه شهری و روستایی آستارا خبر داد و گفت: اقامه نماز در مساجد و بقاع متبرکه منوط به فراهم کردن امکانات و رعایت کردن پروتکل های بهداشتی است. «جمشید مهدوی» امروز(پنجشنبه، ۱ خرداد) در جلسه هماهنگی اقامه نماز عید فطر که در محل دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد، اظهارکرد: نماز عید سعید فطر در تمامی مساجد و بقاع متبرکه شهری و روستایی آستارا اقامه می شود.

دبیر ستاد مساجد بندر آستارا افزود: اقامه نماز عید فطر در مساجد و بقاع متبرکه منوط به فراهم کردن امکانات و رعایت کردن پروتکل های بهداشتی است.

 وی تصریح کرد: برای اقامه نماز عید فطر در شهر آستارا مساجد میرزا و امام حسین (ع) برای خواهران و مسجد عباسیه برای مردان و در شهر لوندویل مسجد جامع برای مردان و مسجد فاطمه زهرا (س) برای زنان پیش بینی شده است.

 مهدوی با اشاره به اینکه در سایر مساجد شهرستان آستارا نماز عید فطر با حضور برادران و خواهران اقامه می شود، گفت: در مساجدی نماز عید فطر اقامه می شود که دارای امام جماعت باشند لذا مساجد روستایی که فاقد امام جماعت است در اسرع وقت با مراجعه به اداره تبلیغات اسلامی و یا حوزه علمیه حضرت ولیعصر(عج) نسبت به درخواست روحانی اقدام کنند.

 دبیر ستاد مساجد بندر آستارا با بیان اینکه رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی که در زمان برگزاری مراسم شب های قدر ابلاغ شد در روز عید سعید فطر نیز لازم الاجراست، خاطرنشان کرد: ساعت برگزاری نماز عید بین ساعت ۸ صبح تا ۹ صبح است و هیچ برنامه حاشیه ای و یا سخنرانی برگزار نمی شود و صرفا نماز روز عید اقامه می شود.

 وی با تاکید بر اینکه در روز قبل عید فطر از بلندگوی مساجد به صورت دقیق به مردم محل موضوعات بهداشتی و زمان برگزاری نماز اطلاع رسانی شود، افزود: هرگونه پذیرایی حتی با خرما و حلوا ممنوع است و آبدارخانه مساجد همچنان تعطیل خواهند بود.

 مهدوی تصریح کرد: در صورت وجود شرایط برای مساجد و مساعد بودن هوا هیئت امناها می توانند نماز عید را در حیاط مسجد برگزار کنند.

 دبیر ستاد مساجد آستارا با بیان اینکه برگزاری نماز در کوچه و خیابان جوار مسجد ممنوع است، گفت: مساجدی که حیاط نداشته و یا امکانات مفروش کردن محوطه را ندارند در داخل مسجد نماز را برپا کنند.

بسیج مساجد و محلات سپاه ناحیه آستارا

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.