این مطلب ۲۳۴۵ بار خوانده شده
تلفیق علم و ایمان و عقیده (گزارش تصویری خبری)

برگزاری اردوی جهادی مشترک پایگاه مقاومت بسیج شهید یگانه ارشد و دانشگاه آزاد بندرانزلی

اردوی جهادی پایگاه مقاومت بسیج شهید یگانه ارشد شهرستان بندرانزلی با همکاری کانون دانشجویی شهدای گمنام دانشگاه آزاد این شهرستان، طی روزهای بیست و ششم تا بیست و هشتم مهر ماه در روستای کرکان آبکنار برگزار شد.
فارسی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات، اردوی جهادی پایگاه بسیج علمی شهید یگانه ارشد از حوزه شهید نامجوی شهرستان بندرانزلی با همکاری کانون دانشجویی شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان، مهرماه ماه سال جاری، جهت اجرای پروژه ساخت خانه محرومین در روستای کرکان آبکنار برگزار شد.

 

سید محسن راستجو فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید یگانه ارشد شهرستان بندرانزلی در گفت و گو با خبرنگار سازمان بسیج مساجد و محلات، گفت: از اهدف برگزاری اردوی جهادی مشترک با کانون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی، ایجاد زمینه ای مساعد برای برقراری پیوند میان علم، عمل و تجربه در راستای کمک به محرومین منطقه، همچنین تقویت نیروی ایمان در قشر دانشجو و تربیت نیروی متخصص متعهد بود.

 

راستجو با بیان اینکه دانشجویانی از رشته های مختلف علمی به ویژه عمران، حسابداری و آمار در این اردوی جهادی سه روزه حضور داشتند، گفت: اردوهای جهادی زمينه اي مساعد براي کشف استعدادهاي دانشجويان کشور و پرورش نيروهای مدیریتی هم تراز و شایسته انقلاب اسلامي ایران است.

 

راستجو تصریح کرد: پای کار آوردن اندوخته های علمی و تئوریک دانشجویان متعهد در عرصه فعالیت های جهادی و سازندگی کشور علاوه بر اینکه گامی در مسیر محرومیت زدایی از میهن عزیز اسلامی مان است، می تواند میدانی برای کسب تجربه و آزمودن داشته های علمی آنان در صحنه عمل باشد.

 

فرمانده پایگاه شهید یگانه ارشد با اشاره به اهمیت اردوهای جهادی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی)، اذعان داشت: حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) خطاب به اردوهای جهادی فرمودند: «میل به خدمت به مردم و تحمل سختی‌های آن، نقطه ای نورانی در باطن انسان است؛ آن را هر چه می توانید در جان خود گسترش دهید و نگذارید آفت ها: سودجوئی، خودنمایی، تنبلی و … آن را گِل‌اندود كند.»، لذا بر همه آحاد مردم علی الخصوص اقشار بسیجی و دانشجویان کشور لازم است تا با تقویت روحیّه‌ جهادی در خود علاوه بر تزکیه نفس، در مسیر کاهش محرومیت و تقویت هرچه بیشتر کشور گام بردارند.

 

راستجو با تأکید بر لزوم بهینه سازی و جهت گیری هرچه بیشتر اردوهای جهادی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتي، اصلاح ساختارهای فرهنگي و محروميت زدايي در سطح منطقه و همچنین خودسازي در اعضاي گروه، اظهار داشت: باید از ظرفیت دانشگاه ها و مراکز علمی پژوهشی استان برای موثرتر بودن اردوهای جهادی بهره گرفت.

 

وی در ادامه افزود: برای برخورداری از اردوهای جهادی هدفمند و ثمربخش، تلفیق هرچه بیشتر ایده های نوین و طرح های عمرانی عملیاتی دانشگاهی که بر اساس مدل ها و چهارچوب های علمی شکل گرفته باشند امری ضروری است. و در جهان امروز، حرکت بدون چراغ علم و دانش منجر به اتلاف هزینه های مادی و معنوی می شود.

 

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج بندرانزلی با بیان اینکه شاخصه منحصر به فرد در فعالیت های جهادی، غیر مادی و تکلیف محور بودن آن است، افزود: کارنامه اردوهای جهادی در نظام جمهوری اسلامی ایران، امکان تحقق و تبلور «مدیریت جهادی» را به اثبات رسانیده است.

 

راستجو در پایان با اشاره به اینکه تاکنون در حدود ۳۵ درصد از پروژه ساخت خانه محرومین در روستای کرکان آبکنار با همکاری مشترک پایگاه بسیج علمی شهید یگانه ارشد حوزه شهید نامجو و کانون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان بندرانزلی به اتمام رسیده است، اذعان داشت: در روزهای آتی شاهد ادامه اجرای پروژه و تکمیل آن خواهیم بود./

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.