شناسه : 10943
سه شنبه, 10/28/1395 - 09:10
نویسنده : gilan
فرمانده پایگاه مقاومت بسیج ثقلین تالش مطرح کرد:

لزوم توجه به خلاقیت و ابتکار در انتخاب سرگروه حلقات صالحین

وحید محمدی گفت: خلاقیت هایی از جمله تنوع در مکان برگزاری جلسات حلقه صالحین باعث بالا رفتن جذابیت کلاس ها می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات، وحید محمدی فرمانده پایگاه مقاومت بسیج ثقلین حوزه المهدی (عج) شهری تالش با اشاره به لزوم وجود روحیه و علاقه سرگروه حلقات صالحین به علم آموزی و هدایتگری، تصریح کرد: هرچه یک سرگروه نسبت به علم آموزی و هدایتگری مخاطبین دلسوزتر باشد جلسه او مفید فایده تر است.

وی افزود: سرگروهی که با خستگی، بی حوصلگی و بی رغبتی در جلسات حلقه صالحین حضور می یابد مطالب را با شیوه ای غیرجذاب به مخاطبین منتقل نمونده و آنها را بی حوصله می کند. اما سرگروهی که با حوصله و عشق به جزئیات و ریزه کاری های مسئله توجه می کند و از هیچ نکته ای برای ارتقای کیفیت جلسه دریغ نورزیده و غفلت نمی کند، می تواند سرگروهی موفق در اداره جلسه باشه. لذا عشق به علم آموزی و هدایتگری یکی از آن نکاتی است که جلسات حلقات صالحین را جذاب می کند.

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج ثقلین با بیان اینکه خلاقیت و ابتکار از ویژگی های پراهمیت در انتخاب سرگروه حلقات صالحین می باشد، گفت: سرگروه قبل از جلسه بایستی فضای جلسه، مکان جلسه، زمان برگزاری جلسه را طوری تنظیم کند که حالت یکنواختی و بی حوصلگی برای مخاطب را به وجود نیاورد.

محمدی در ادامه اظهار داشت: سرگروه می تواند جلسات را حتی در مکان های دیگر غیر از محل پایگاه مقاومت برگزار کند. به عنوان مثال بسته به موضوعی که در جلسه مطرح خواهد شد در یک امامزاده یا مزار شهدا. خلاقیت هایی از جمله تنوع در مکان جلسات باعث بالا رفتن جذابیت کلاس ها می شود.

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج ثقلین ادامه داد: خلاقیت، محدودیت ندارد. یک سرگروه قادر است با استفاده از نقاشی، استفاده از بعضی تصاویر، استفاده از بعضی از فیلم ها و ... جذابیت کلاسش را بالا ببرد. این خلاقیت سرگروه، در جذابیت کلاس بسیار مؤثر است.

وی افزود: نکته دیگری که موجب بالا رفتن جذابیت کلاس می گردد، استفاده از وسایل کمک آموزشی است، مثل تخته، اسلاید، ویدئو پروژکشن و .. . که می تواند به راحتی بعضی موضوعات را برای مخاطب به تصویر کشیده، ملموس کند و در حافظه مخاطب ماندگارتر سازد.

محمدی با بیان لزوم تنوع در بیان مسائل، اذعان داشت: وقتی که می خواهید جلسه جذابی برای مخاطبین داشته باشید، هیچوقت موضوع را در قالبی خاص دنبال نکنید. قالب ها و موضوعاتی که قادر به استفاده از آنها هستید بسیار متنوع و بیشمارند و بستگی به میزان مطالعه سرگروه در موضوع مورد بحث دارد.

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج ثقلین در پایان استفاده صحیح از تکنیک های فن بیان توسط سرگروه را در افزایش جذابیت حلقات صالحین بسیار مؤثر دانست و افزود: سرگروه با استفاده از تکنیک هایی که در فن بیان موجود و قابل استفاده است قادر به بالا بردن جذابیت کلاس ها می باشد./

 

برچسب ها
0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید