شناسه : 12138
سه شنبه, 11/19/1395 - 18:57
نویسنده : gilan
رئیس ارشاد اسلامی رشت:

مسجد همبستگی اجتماعی در بین مردم ایجاد می کند

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رشت با اشاره به نقش مهم مساجد در ایمن سازی جامعه،خاطرنشان کرد:مسجد همبستگی اجتماعی در بین مردم ایجاد می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات، محمد حسن پور در مراسم تجلیل از خانواده شهدای انقلاب و مدافع حرم رشت که در خاتم الانبیاء(ص) برگزار شد، اظهار کرد: ما هرچه داریم از برکت خون همین شهداست.

وی با اشاره به اینکه مساجد نقش مهمی در پیروزی انقلاب داشتند، تصریح کرد:رمز تداوم انقلاب اسلامی حفظ همین سنگرهاست و لذا باید سنگرها را حفظ کنیم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت با اشاره به ویژگی های مسجد،گفت:مسجد می تواند همه ساعات باز باشد و از حضور مردم در این فضای معنوی استفاده کرد.

این مسئول فرهنگی یادآور شد:حضور مردم از هر قشر و آیین و جنس و سن در مساجد بلاشرط است و هیچ محفلی در دنیا اینگونه نیست.در واقع اداره مساجد سازمانی نبوده و خود مردم متولی اداره مسجد و خانه خدا هستند.

وی با بیان اینکه مساجد مستقل هستند،عنوان کرد:مساجد استقلال دارند و وابسته به هیچ حکومت یا دستگاهی نیستند؛مگر اینکه آن حکومت اسلامی باشد.

حسن پور با اشاره به نقش مهم مساجد در ایمن سازی جامعه، خاطرنشان کرد:مساجد موجب ایمن سازی خانواده ها و موجب تعلق خاطر افراد می شود. در واقع مسجد همبستگی اجتماعی در بین مردم ایجاد می کند.

وی کارکرد مساجد را موجب انسجام در مردم دانست و یادآور شد:مذهب،مسجد و هیات های مذهبی بودند که افراد مخلص به خدا و دین پرورش دادند؛ کسانی که با ایمان خالص در مقابل طاغوت ایستادند و نلرزیدند لذا اگر بخواهیم خودمان و خانواده ما ایمن باشیم مسجد به ما کمک می کند.

رئیس ارشاد اسلامی شهرستان رشت گفت:مساجد بزرگترین سنگر انقلاب هستند و بزرگ مردان و شیرزنانی در مساجد تربیت و به دفاع از ارزش های اسلام و انقلاب پرداختند./

برچسب ها
0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید