شناسه : 44368
چهارشنبه, 10/10/1399 - 17:54
نویسنده : gilan
جمعی از روحانیان بسیج طلاب رشت با مراجعه به پایگاه انتقال خون ، خون اهدا کردند

اهدای خون جمعی از روحانیون و طلاب گیلانی همزمان با ایام فاطمیه

جمعی از روحانیون و طلاب گیلان همزمان با ایام فاطمیه و سالروز شهادت سردار شهید سلیمانی ،خون خود را برای نجات جان بیماران اهدا کردند

به گزارش خبرگزاری معاونت بسیج مساجد و محلات استان گیلان، روحانیون و طلاب حوزه علمیه و بسیج سپاه قدس استان گیلان صبح روز ( دوشنبه 8 دی 99 )  با مدیرکل انتقال خون استان دیدار و همزمان با ایام شهادت فاطمه الزهرا (س) و سالروز شهادت سردار شهید سلیمانی در امر اهدای خون مشارکت کردند.
در این دیدار حجت الاسلام حاتم نصیری نژاد مسئول بسیج طلاب و روحانیون سپاه قدس گیلان ، حجت الاسلام صفر قربانپور مسئول امور رسیدگی به مساجد دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان ، حجت الاسلام سید اسماعیل میرهاشمی معاون تبلیغ حوزه علمیه استان و اعضای حوزه و بسیج سپاه قدس حضور یافته و همزمان با راه اندازی پویش ایثار اهدای خون در این امر انساندوستانه مشارکت کردند.
دکتر بابک پاکدل مدیرکل انتقال خون استان گیلان در نشست با روحانیون و طلاب حوزه علمیه و بسیج  سپاه قدس استان گیلان  ضمن ارائه گزارشی از روند فعالیتهای انتقال خون استان گفت : با توجه به اینکه خون جایگزینی ندارد و تامین خون مورد نیاز بیماران با مشارکت تمامی اقشار نوعدوست و ایثارگر میسر خواهد شد ، امیداست جامعه روحانیت ضمن حضور در این امر خیر در راستای فرهنگ سازی اهدای خون در خطبه‌هایشان بر اهدای خون سالم تاکید نمایند تا در بین مردم نهادینه شود.
مدیرکل انتقال خون استان گیلان به نقش تاثیرگذار و پررنگ روحانیت اشاره کرد و افزود: حوزه های علمیه و روحانیت ، از عناصر مهم و اصلی مولّد فرهنگ در کشور ما بوده اند، و گفتار و کردار این قشر دینی، همواره حجت شرعی و مقبول افراد جامعه بوده و هست.
  حجت الاسلام حاتم نصیری نژاد مسئول بسیج طلاب و روحانیون سپاه قدس گیلان بر گسترش و نهادینه کردن فرهنگ اهدای خون تاکید کرد و ابراز داشت: اميدواريم كه بتوانیم با  همکاری وهمراهی در فرهنگ سازی اهدای خون در جامعه گامهای تاثیر گذاری را برداریم.
در ادامه حجت الاسلام حاتم نصیری نژاد خاطرنشان شد : حوزه علمیه و بسیج سپاه قدس استان گیلان  مشارکت خود  را در امر اهدای خون و ترویج فرهنگ اهدای خون اعلام میدارد
در پایان روحانیون و طلاب حوزه علمیه و بسیج  سپاه قدس استان گیلان  با راه اندازی پویش ایثار اهدای خون در امر اهدای خون و بخشیدن زندگی به همنوع حضور یافتند.

یاوررسانه سپاه قدس استان گیلان

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید