شناسه : 60168
جمعه, 04/25/1400 - 23:06
نویسنده : gilan12
بیانیه رئیس هئیت نظارت شهرستان آستانه اشرفیه

بیانیه رئیس هئیت نظارت شهرستان آستانه اشرفیه درنمازجمعه

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شهرستان آستانه‌اشرفیه با اشاره به نقش مؤثر شورای نگهبان در برگزاری انتخابات در جمهوری اسلامی گفت: برای شورای نگهبان تفاوتی ندارد که چه کسی نماینده مجلس و یا رئیس‌جمهور می‌شود زیرا وظیفه شورای نگهبان توجه به مردم در عرصه‌های مختلف خصوصاً انتخابات است

.

به گزارش پایگاهاطلاع رسانی بسیج مساجد ومحلات استان گیلان ،سید محمود جعفری ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه آستانه‌اشرفیه با بیان اینکه مهم‌ترین رکن در جمهوری اسلامی مردم هستند، اظهار کرد: برای شورای نگهبان مهم‌ترین رکن مردم بوده و هدف شورای نگهبان حفاظت از صیانت و سلامت انتخابات است.

وی با اشاره به نقش مؤثر شورای نگهبان در برگزاری انتخابات در جمهوری اسلامی گفت: برای شورای نگهبان تفاوتی ندارد که چه کسی نماینده مجلس و یا رئیس‌جمهور می‌شود زیرا وظیفه شورای نگهبان توجه به مردم در عرصه‌های مختلف خصوصاً انتخابات است.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شهرستان آستانه‌اشرفیه با تأکید بر لزوم توجه به مطالبه گری مردم در حوزه‌های گوناگون افزود: مردم ایران دارای منش و حیا بوده و در قبال بسیاری از مشکلات سکوت و با آن مشکل مقابله می‌کند ولی در برخی از مواقع باید مطالبه گر بود و برای رفع شدن دغدغه‌ها تلاش کرد.

جعفری، یکی از راه‌کارها در موفقیت نمایندگان مجلس را بهره‌مندی از مشاوران با دانش دانست و بیان کرد: نمایندگان مجلس باید خود را مدیون مردم دانسته و در همه امور تمامی اقشار جامعه را در نظر بگیرند لذا برای انجام این مهم باید نمایندگان از مشاوران با دانش و خوب بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه مسؤولان و نمایندگان باید سه گروه از مشاوران و مدیران را از خود دور کنند، گفت: بخیل، ترسو و حریص بودن سه ویژگی بسیار خطرناک است که می‌تواند جامعه را از مسیر خود دور کند لذا باید نمایندگان مجلس و مدیران از انتصاب این‌گونه مدیران و مشاوران در عرصه‌های مختلف دوری کنند.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شهرستان آستانه‌اشرفیه خرید رأی را یک آفت در جامعه دانست و بیان کرد: برخورد با خرید روی یکی از اولویت‌های شورای نگهبان و تأمین بوده و در صورت انجام این کار پرونده در دادستانی تشکیل و با فرد خاطی برخورد می‌شود.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید