شناسه : 60612
سه شنبه, 04/29/1400 - 23:28
نویسنده : gilan12
برداست محصول برنج

اولین برداست برنج درروستای دهسر بخش بندرکیاشهر برگزارشد

اولین برداشت برنج در روستای دهسر از توابع بخش بندر کیاشهر شهرستان آستانه اشرفیه پیش از ظهر امروز آغاز شد

.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج مساجد ومحلات استان گیلان  ،  کار برداشت ۲هزار متر مربع از محصول کاملا ارگانیک  از نوع طارم   در زمین شالیزاری آقای قربان اکبری  ساکن روستای دهسر  طی آئینی با حضور  نماینده مردم ، فرماندار ،معاون عمرانی و برنامه ریزی  امام جمعه و بخشدار بندر کیاشهر  آغاز شد.

نمایشگر ویدیو

 

 

00:00

02:01

 

در مراسم برداشت که جمعی از مسئولین شهرستانی و اعضای شورای اسلامی روستا حضور داشتند  ، مسؤولین حاضر به صورت نمادین   چند دسته از ساقه های شلتوک را درو کردند.

گفتنی است آقای قربان اکبری  دارای ویژگی های خود اشتغالی یک روستایی کشاورز کامل را داراست و از همه ابعاد زمینش  در محوطه زندگی خود در بخش محصولات ارگانیک  از جمله کاشت بادام زمینی به مساحت ۲هزار متر مربع  ، پرورش ماهی در استخری به ابعاد ۵۰۰متر مربع ، پرورش اردک و مرغ  و ۲ راس  گاو شیری  به همراه  محصولات باغی و صیفی مورد نیاز خود و خانواده اش را  درسرلوحه  زندگی روزانه خود  قرار داده است .

گفتنی است آستانه اشرفیه دارای ۲۳ هزار ۵۷۰ هکتار زمین شالیزی است که با افزایش پیش بینی ۵ درصد محصولات امسال بالغ بر ۱۰۲ هزار ۷۰۰تن شلتوک  از مزارع این شهرستان برداشت می شود که پیش بینی می شود بالغ بر ۶۵۰ هزار تن برنج سفید کشاورزان این شهرستان برداشت کنند.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید