شناسه : 60685
چهارشنبه, 04/30/1400 - 16:06
نویسنده : gilan18
اهمیت پایگاه مریم از حوزه الزهرا شهری تالش به حجاب و عفاف

سخنرانی پیرامون سبک زندگی حضرت زهرا (س) در تالش

برگزاری نشست تخصصی عفاف و حجاب در مسجد محمد رسول الله تالش

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج مساجد و محلات استان گیلان ؛ به مناسبت هفته عفاف و حجاب و به همت پایگاه مریم از حوزه الزهرا شهری تالش نشست تخصصی حجاب و عفاف با موضوع الگوبرداری از سبک زندگی حضرت زهرا (س) و زندگی آسان در مسجد محمد رسول الله تالش با مشارکت بسیجیان فعال برگزار گردید .

در این نشست بیان شد : خاندان وحی نبوت به عنوان بهترین اولیاء الهی دارای سبک زندگی الهی بودند و زندگی اهل بیت عصمت و طهارت (ع) راهنمای بسیار روشنی است ، همسرداری حضرت فاطمه (س) بهترین الگو برای زنان مسلمان است ، شیوه رفتار با همسر برای یک زن آن قدر مهم است که حضرت علی(ع) می فرماید: جهاد زن ، خوب شوهرداری کردن است , فاطمه (س) با آن همه فضیلت همسری نیکو و مطیع برای امیر مؤمنان علی(ع) بود ، روایت است هنگامی که علی(ع) به فاطمه(س) می‌نگریست غم و اندوهش برطرف می‌شد ؛ از ویژگی های مهم حضرت فاطمه(س) این بود که آن بزرگوار بهترین یار و یاور شوهرش علی (ع) در اجرای فرامین الهی بود.

پیامبر (ص) از علی (ع) سوال کرد: همسرت را چگونه یافتى؟ و علی(ع) پاسخ گفت: نِعْمَ الْعَوْنُ على‏ طاعَةِ اللَّهِ (بهترین یار و یاور براى اطاعت و بندگى خدا) . 

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید