شناسه : 60753
پنجشنبه, 04/31/1400 - 07:59
نویسنده : gilan1
نماز عید سعید قربان در رشت

برپایی نماز عید سعید قربان در اولین روز دهه ولایت و امامت

توسط حضرت آیت الله فلاحتی و امت حزب الله نماز عید سعید قربان در مصلی بزرگ امام خمینی ره رشت برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج مساجد و محلات استان گیلان

در روز چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰ نماز عید سعید قربان به امامت حضرت آیت الله فلاحتی و با حضور امت حزب الله در مصلی بزرگ امام خمینی ره رشت برگزار شد

آیت الله رسول فلاحتی در خطبه‌های نماز عید قربان با تبریک فرا رسیدن این عید سعید، اظهار کرد: قربان عید بندگی و تسلیم خدای تعالی است.

وی به تسلیم حضرت ابراهیم (ع) در اجرای امر الهی اشاره کرد و افزود: ابراهیم علیه السلام فرزندان خود را سفارش به تسلیم در برابر خدای متعال کرد.

امام جمعه رشت با بیان اینکه تسلیم خدا بودن موجب نجات بشریت می‌شود، تصریح کرد: امروز حاکمیت ظلم جوامع بشری را فرا گرفته است.

آیت الله فلاحتی در ادامه به وضعیت کشاورزان استان گیلان اشاره کرد و گفت: با توجه به نزدیک شدن به موعد روی کار آمدن دولت جدید، به وزرای صمت و جهاد کشاورزی عرض می‌کنم برنج وارداتی را وارد بازار نکنند.

وی با اشاره به اینکه اگر برنج وارداتی بازار شود کشاورزان نمی‌توانند محصول خود را به قیمت مناسب عرضه کنند، بیان کرد: بیشتر کشاورزان گیلانی تک محصولی هستند و انتظار داریم دولت سه ماه پاییز را به کشاورزان فرصت دهد تا بتوانند محصول خود را به بازار عرضه کنند.

نماینده ولی فقیه در گیلان به آسیب بلایای طبیعی مانند خشکسالی به کشاورزان اشاره کرد و یادآور شد: محصول بعضی از کشاورزان ۳۰ تا ۴۰ درصد آسیب دیده و در این راستا بیمه گران محصولات کشاورزی راهکارهایی ارائه دهند تا کشاورز آسیب دیده بتواند خسارت خود را جبران کند.

انتهای خبر/

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید