شناسه : 70912
جمعه, 07/30/1400 - 21:46
نویسنده : gilan12
آئین بزرگداشت اولیا و مربیان

آئین بزرگداشت اولیا ومربیان درشهرستان آستانه اشرفیه

آئین بزرگداشت هفته پیوند اولیا و مربیان با حضور نور علی عباس پور مدیر کل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش در سالن اجتماعات ارشاد شهرستان آستانه اشرفیه برگزارشد

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بسیج مساجدومحلات استان گیلان، درآئین بزرگداشت هفته پیوند اولیا و مربیان رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان آستانه اشرفیه گزارشی وضعیت آموزشی و فرهنگی شهرستان ارائه داشت و افزود:شهرستان آستانه اشرفیه با وسعت ۴۲۶کیلومتر مربع ۴۶۲ شهید تقدیم به وطن کرده است .

محمد رضا سیرتی در ادامه با اشاره به ظرفیت های مختلف علمی،مذهبی فرهنگی اظهار داشت :شهرستان آستانه اشرفیه مأمن علمای دینی چون آیت العظمی مدرس چهارده ای ،آیت الله وحید،آیت الله ضیائی،آیت الله قربانی ، دکتر دشتستانی و آیت الله امینیان و همچنین آرامگاه دکترمعین و دانشگاه های شهرستان با ده هزار دانشجو که در حال فعالیت و آموزش هستند، می باشد

وی از نخبه های علمی ،فرهنگی و رزشی نیز گفت و افزود : دانش آموز و نخبه در کشور ،قاری بین المللی و نخبه ورزشی که قهرمان کاراته جهانی است از فرزندان این شهرستان می باشد .

امام جمعه شهرستان آستانه اشرفیه با بیان اینکه خانواده مهمترین رکن در تربیت فرزندان است تصریح کرد : فضای مجازی جایگاه پدر و مادر را محدودتر کرده است و دست مربیان هم کوتاهتر شده است که لازم است خانواده ها به نحوی مرتبط با مربیان دانش آموزان باشند تا با هم افزایی باعث ارتقای علمی و معنوی دانش آموزان باشند.

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه با اظهار به اینکه خانواده اولین مدرسه کودکان و مدرسه دومین خانه دانش آموزان است تصریح کرد : اولیا مربیان نقش اساسی در ابعاد مختلف پرورش فکری و تحصیلی دانش آموزان دارند .

حمید رضایی لاکسار از مهمترین ابعاد شخصیتی دانش آموزان را بحث اخلاق و معنویت عنوان کرد و افزود: جامعه امروز به اخلاق و معنویت بیش از پیش نیازمند است و این نیاز در سایه تعامل والدین و کسانی که تاثیر گذار در امر پرورش تحصیلی و آموزشی هستند، امکان پذیر می باشد.

رضایی با تاکید به استفاده درست از فضا و فناوری جدید گفت : مهمترین فعالیت مردم که آموزش است در فضای مجازی قرار دارد و لازم است ضمن آموزش فرهنگ استفاده از این فضا به امر آگاهی رسانی برای مصون ماندن از آسیب ها توجه داشته باشیم

نماینده عالی دولت در شهرستان با اذعان به نیاز وحدت رویه و همسویی بین انجمن اولیا و مربیان اظهار داشت: علاوه بر تقویت بعد آموزشی به فکر سلامت جسم و روان آنها باشیم که این در سایه تعامل اولیا و مربیان می باشد .

وی در پایان ازبازگشایی تدریجی مدارس بعد از تقریبا دوسال خبر داد و ادامه داد: در برنامه ریزی ستاد ملی کرونا بازگشت به مدرسه را بعد از دوسال خواهیم داشت که در سایه تعامل اولیا و مربیان لازم است بستر سازی انجام شود تا در ابعاد مختلف به رشد فکری،جسمی و شکوفایی استعداددانش آموزان همچنین پیشگیری از آسیب ها باهم همکاری داشته باشند.

کاظمی عضو انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش استان گیلان با بیان اینکه آموزش و پرورش از ابزار قدرت توانسته با ۸۰ درصد از مردم در ارتباط داشته باشد تصریح کرد: از مجموع رسانه ها چون صدا،تلویزیون ، متن ،کامپیوتر ابزار قدرتمند رسانه گوشی و کامپیوتر است که آسیب های فراوانی چون مهرهای گردن،دست و روان ….را در پی دارد اما به ناچار باید از آن استفاده کرد و چه خوب است که از این ابزار به بهترین نحواستفاده شود .

وی با اظهار به اینکه رسانه می تواند انسان را از اخلاق دور کند گفت : انجمن اولیا همراهان آموزش و پرورش و مربیان همکاران آموزش و پرورش هستند و از آنجایی که بزرگترین دارایی فرزندان در دست که لازم است کار هوشمندانه ای انجام شود ، آراستن به فضایل اخلاقی و دوری از رذایل اخلاقی که رسانه همین را نشانه گرفته است.

 

محمد رحمتی مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان اتصال دو حلقه اولیا و مربیان را برای موفقیت اهداف مدرسه ضروری دانست و گفت :
انجمن در مدرسه برای تصمیم گیری و تصمیم سازی یار و یاور مدرسه است و انجمن اولیا و مربیان در دوران فضای مجازی بسیار پررنگ تر شده است.

وی با تاکید به اینکه مدیران از اولیا خود استفاده کننداظهار داشت : از جمله وظایف انجمن اولیا نظارت در کار معلمین،دانش آموزان و موضوعات مختلف علمی ،فرهنگی و…. می باشد که در کنار مدیر مدرسه نقش آفرینی می تواند داشته باشد .
.

نورعلی عباس پور مدیر کل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش انجمن را رکن مهم مدرسه عنوان کرد و افزود : فعالیت مدارس یک بخش بحث انجمن است که امسال هم در آئین نامه بازبینی شده و ابلاغ فعالیت از ۱۵ به ۲۶ رسیده است تا با اختیارات و ساز و کارهای فراهم شده از حقوق تربیتی فرزندان استفاده شود .

عباس پور با اظهار به اینکه همه دولت ها موظف به تامین و اجرای سلامت، امنیت و تربیت جامعه هستند گفت : تربیت از دیگرمطالبه به حق مردم و نیاز وحقوق اساسی مردم است که لازم است مردم در کنار آموزش و پرورش در مراجع تصمیم گیری مطالبه کنند و به نیاز فرهنگی و تربیتی فرزندان توجه ویژه داشته باشند .

در پایان مراسم از رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز،مدیران فعال و فعالین در عرصه انجمن اولیا و مربیان با حضورمدیر کل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش و مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان تقدیر بعمل آمد .

لازم به ذکر است که دراین مراسم، فرماندار شهرستان ،امام جمعه شهرستان ،شهردار و شورای شهر ،بسیج فرهنگیان ، بسیج دانش آموزی وجمعی از همکاران فرهنگی و اولیا نیز حضور داشتند.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید