شناسه : 8352
شنبه, 09/20/1395 - 15:20
نویسنده : gilan
فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید بهشتی شهرستان لاهیجان (گزارش

کشور نیازمند خودکفایی در زمینه های مهمی همچون تجهیزات نظامی، امنیت غذایی و دارویی است

رحمت پادیاد گفت: تا زیربنای فرهنگی جامعه مستعد پذیرش تفکر انقلابی «ما می توانیم» نشود و در مقابل تهاجم فرهنگی قدرتمندانه ایستادگی ننماید راه تحقق خودکفایی طولانی و دشوار خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات، رحمت پادیاد فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید بهشتی شهرستان لاهیجان در گفت‌و‌گو با خبرنگار این سازمان گفت: جشنواره خلاقیت ها و ابتکارات بسیج مساجد و محلات کشور هر ساله در دو مرحله استانی و کشوری برگزار می گردد و در آن طرح‌های علمی، پژوهش های کاربردی و اقدامات خلاقانه پایگاه‌های مقاومت بسیج مورد ارزیابی قرار می گیرد.

 

پادیاد با اشاره به کسب مقام نخست استانی و برتر کشوری پایگاه مقاومت بسیج شهید بهشتی بازکیاگوراب در سال گذشته، گفت: این پایگاه توانست در چهارمین جشنواره خلاقیت ها و ابتکارات بسیج مساجد و محلات کشور که در پایان سال ۹۴ با حضور معاونین و کارکنان سازمان بسیج مساجد و محلات در تهران برگزار شد، از مجموع ۳۰۰ طرح رسیده به دبیرخانه جشنواره با ارائه طرح « دانش نامه و درس نامه گیاهان از منظر قرآن و عترت» مقام برتر کشوری را به خود اختصاص دهد.

 

وی با بیان ضرورت برگزاری چنین جشنواره هایی در مقیاس کشوری و تأثیر مثبت آنها در ایجاد پویایی، تحرک، تقویت روحیه نوآوری و خلاقیت و ارتقاء کیفی و کمی فعالیت‌های پایگاه‌های مقاومت بسیج، اذعان داشت: پایگاه‌های مقاومت با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و شعار سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» باید طرح‌هایی را که برخوردار از اساس علمی و موثر در رفع مشکلات اقتصادی کشور هستند در اولویت برنامه های کاری خود قرار دهند.

 

پادیاد در ادامه افزود: در شرایط کنونی، کشور نیازمند خودکفایی از بیگانگان خصوصاً در زمینه های مهمی همچون: تجهیزات نظامی، امنیت غذایی و دارویی است. لذا کلیه طرح های علمی باید در راستای تحقق آرمان استقلال و خودکفایی صورت پذیرد.

 

 فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید بهشتی شهرستان لاهیجان با اشاره به این موضوع که «نباید از موضوع مهمی همچون فرهنگ نیز غافل شد»، گفت: تا زیربنای فرهنگی جامعه مستعد پذیرش تفکر انقلابی «ما می توانیم» نشود و در مقابل تهاجم فرهنگی قدرتمندانه ایستادگی ننماید راه تحقق خودکفایی طولانی و دشوار خواهد بود. اما در صورت احیای تفکر اسلامی و انقلابی در جامعه و اجرای اصول اقتصاد مقاومتی که دارای بنیان اسلامی، علمی و مردمی است و همچنین فرهنگ سازی مستمر در برابر تهاجم لجام گسیخته بیگانگان که فرهنگ و ایمان مردم کشور اسلامی و انقلابی ما را نشانه گرفته اند، این راه کوتاه و پیروزی و خودکفایی به زودی قابل تحقق خواهد گشت.

 

پادیاد در انتها با تشکر از فعالیت های دکتر ابراهیم آذرپور، از اعضای بسیجی فعال و جهادی پایگاه مقاومت بسیج شهید بهشتی شهرستان لاهیجان، نقش ایشان را در حصول دستاوردهای این پایگاه چشمگیر دانست و اظهار داشت: یکی از برنامه های پایگاه جذب اعضای تحصیلکرده و علمی در راستای تحقق و عملیاتی نمودن علمی اقتصاد مقاومتی در سطح جامعه تحت پوشش پایگاه و تعمیم آن به سایر پایگاه های مقاومت بسیج شهرستان است که در این مسیر ایده ها، ابتکارات و اقدامات دکتر آذرپور بسیار راهگشا بود./

برچسب ها
0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید