شناسه : 8639
دوشنبه, 09/22/1395 - 19:04
نویسنده : gilan
مدیرکل بنیاد شهید استان گیلان:

آثار هنری و تجسمی "شهدای استان گیلان" نمایشگاهی می‌شود

عبدالله پاکاری با بیان اینکه بالغ بر ۲۰۰ هزار اثر از شهدای گیلان تهیه و طبقه‌بندی شده است گفت: آثار شهدای گیلان در قالب نمایشگاه‌های مختلف در استان به نمایش گذاشته می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات، عبدالله پاکاری ظهر امروز در همایش نمایشگاه "قاب سفید" ویژه تصاویر ازدواج شهدای گیلان با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی به‌واسطه برکت خون شهدا تا ابد ماندگار است اظهار داشت: برگزاری نمایشگاه تصاویر مراسم ازدواج شهدا باید به یک کار ملی تبدیل شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان با بیان اینکه امروز تعامل مطلوبی بین بنیاد شهید و دانشگاه‌ها در جامعه برقرار است اظهار داشت: ترویج فرهنگ سبک زندگی شهدا به شیوه نمایشگاه‌ها تاثیر به‌سزایی در فضای دانشگاه دارد.

وی ترویج فرهنگ شهادت را ضرورت جامعه کنونی عنوان و خاطرنشان کرد: زنده نگه داشتن یاد شهدا بسیار مهم است اما در شرایط کنونی جامعه، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و سبک زندگی شهدا برای جوانان حائز اهمیت است.

پاکاری با تاکید بر اینکه دانشجویان، روشنفکران و نخبگان جامعه کنونی هستند تصریح کرد: فرهنگ‌سازی سبک زندگی شهدا در فضای دانشگاه باید به‌طور ویژه مد نظر قرار گیرد.

وی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و عفاف و حجاب را دو هدف اصلی برگزاری این نمایشگاه عنوان کرد و افزود: شهدای دانشجو در عرصه‌های مختلف انقلاب همواره در تاریخ اسلامی ایران پیشتاز بودند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان با تاکید بر اینکه گیلان بالغ بر 100 شهید دانشجو دارد تصریح کرد: در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید از ظرفیت دانشگاه‌ها بهره‌مند شد.

پاکاری با بیان اینکه شهدای گرانقدر گیلان آثار  فاخری در زمینه‌های فرهنگی و هنری دارند اعلام کرد: سال گذشته  آثار هنرهای تجسمی شهدای گیلان در قالب نمایشگاه در استان به نمایش گذاشته شده است.

پاکاری با بیان اینکه بالغ بر 200 هزار اثر از شهدا در استان تهیه و طبقه بندی شده است خاطرنشان کرد: آثار شهدا در قالب نمایشگاه‌های مختلف در استان به نمایش گذاشته می‌شود./

برچسب ها
0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید